Gorące tematy przed wakacjami

Podczas wczorajszego spotkania na Skype podsumowywaliśmy „gorące” tematy z ostatnich tygodni. Wymienialiśmy uwagi i rozwiązania poszczególnych problemów, wynikających z wdrożenia nowych obowiązków. Tematem numer jeden były nadchodzące wybory samorządowe i ich obsługa informatyczna – sporo informacji w tej sprawie znajdziecie na naszej grupie na Facebooku.

Wielu z nas przygotowuje się już do realizacji nowego obowiązku, czyli zapewnienia transmisji z posiedzeń rad organów stanowiących. Rozmawialiśmy więc o narzędziach do tego, o tym co kto ma lub planuje zakupić, żeby obsłużyć to zadanie.

Kilka osób pytało na spotkaniu o wdrożenie platformy e-fakturowania oraz o obowiązki urzędów w zakresie ich przyjmowania, a także o elektronizację zamówień publicznych. Zainteresowanym polecamy sierpniowe wydanie miesięcznika „IT w Administracji”.

Ostatni wątek merytoryczny dotyczył wdrożenia SHA-2 w miejsce SHA-1 na ePUAP i profilu zaufanym. Przypomnijmy, że ta zmiana funkcji skrótu wynika z przepisów ustawy o usługach zaufania. Przy okazji dyskutowaliśmy też o ciągłość działania i SLA dla systemów centralnych – w nawiązaniu do niedawnej awarii SRP.

W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o potrzebie rozbudowania naszej strony o profile użytkowników, tak by szybko można było odnaleźć osobę z potrzebną wiedzą/kompetencjami, jak również o uruchomieniu dedykowanej postronny SIAP z katalogiem dobrych praktyk.

Inną podnoszoną na spotkaniu kwestią było przygotowanie i przeprowadzenie badania nt. zakresu obowiązków informatyków. Chcielibyśmy w pierwszej fazie opracować ogólny katalog czynności, stanowisk, podległości, odpowiedzialności informatyka – na podstawie tego co każdy z nas wykonuje, a w drugiej wysłać ankietę do grupy urzędów. Prosimy o dyskusję na grupie na ten temat.

Brak możliwości komentowania.